נזקי רכוש בתאונות דרכים

נזקי רכוש בתאונות דרכים

נזקי רכוש בתאונות דרכים

נזקי רכוש בתאונות דרכים

 

 

אם נגרם לכם נזק גוף ואפילו קל כגון "צליפת שוט" whiplashשזהו הנזק שנגרם כתוצאה מהטחת הראש קדימה ואחורה עם ההתנגשות, יש לפנות לחברת הביטוח, רצוי באמצעות עורך דין, ראה תאונות דרכים נזקי גוף

אם לא נגרם לכם נזק גופני כתוצאה מהתאונה, מיד אחרי שמשתחררים מההלם הראשוני שאחרי התאונה ואולי אפילו לפני כן יש לוודא שיש בידינו את מירב הפרטים שלהלן (בסדר יורד לגבי חשיבותם):

  • מספר הרכב הפוגע

  • שם, כתובת ות.ז. של הנהג

  • פרטים על הארוע: מקום, תאריך, שעה וכו'

  • שם, כתובת ות.ז. של בעל הרכב הפוגע

  • פרטים על הביטוח המקיף או צד ג' של הרכב הפוגע

  • יש לשים לב כי לעיתים הנהג אינו בעל הרכב

אם יש לכם ביטוח מקיף ואתם מחליטים להפעיל את הביטוח יש לפנות לסוכן הביטוח, או ישירות לחברת הביטוח. גם במקרה זה ניתן לתבוע את הפוגע על ההפסדים שנגרמו לכם כתוצאה מהתאונה. ראה תביעת הפסדים.

אם אינכם אשמים בגרימת התאונה וברצונכם לדרוש ממנו או מהמבטחת שלו פיצוי בגין נזקיכם, רצוי לצלם כמה שיותר תמונות ממקום הארוע על מנת שאפשר יהיה להראות בדיון בבית המשפט, אם לא יוסדר הפיצוי לפני כן, כיצד קרתה התאונה, מאיפה הגיע כל רכב, אילו תמרורים או סימונים על הכביש חלים על כל נהג וכד'

 

לתאום פגישת יעוץ, לחץ להתקשרות אל מזכירתנו, סהרה: 5468888 -03

 

אם יש לכם רק את מספר הרכב והנהג הפוגע ברח, אפשר לגשת לתחנת המשטרה הקרובה להגיש תלונה ואז לבקש את פרטי בעל הרכב הפוגע.

אם נהגים נוספים היו עדים לתאונה או הולכי רגל רצוי לקחת מהם לפחות מספר טלפון. עדותם בבית המשפט היא לפעמים מכרעת שכן הם עדים נטראלים ועדותם מהימנה בד"כ על בית המשפט.

אם לכם יש ביטוח מקיף בד"כ סוכן הביטוח שלכם יפנה לחברת הביטוח של הפוגע, אם יש לו ביטוח וידרוש פיצוי

אם חברת הביטוח של הפוגע מסרבת לפצות אתכם, אם בגלל שהנהג טוען שאינו אשם בגרימת התאונה או שחברת הביטוח סבורה כך (בד"כ ללא ביסוס, פשוט בניסיון להתיש אתכם, אולי תתיאשו ותוותרו), או אם הנזק קטן מההשתתפות העצמית של הפוגע, אפשר להגיש תביעה לבית המשפט לתבוע מהפוגע לפצות אתכם בגין נזקיכם.

בכל מקרה, גם אם יש לכם פרטים וגם אם טרם פניתם למשטרה, לחברת הביטוח וכד' ובעיקר אם נראה שהנזק שנגרם לרכבכם הוא יותר מכמה שקלים בודדים (בד"כ כל "פגישה" בין שני רכבים גורמת לנזק של אלפי שקלים) רצוי לבקש מסוכן הביטוח או לפנות בעצמכם לשמאי (ראה רשימת שמאים באתר איגוד השמאים) אשר יעריך את הנזק ויערוך חוות דעת קבילה להגשה לבית המשפט.

אם החלטתם לתקן את הנזק תאלצו לשלם למוסך, בד"כ בהמחאה דחויה ל – 90 יום, רק שהליך משפטי לא נגמר כל כך מהר והדחיה של התשלום רלוונטית רק למקרה שחברת הביטוח של הפוגע משלמת לכם או שתוך התקופה הזו תחליטו "להפעיל" את הפוליסה שלכם ורק אז להחליט אם להמשיך או לא בהליך של דרישת פיצוי (באמצעות חברת הביטוח או באמצעות בית המשפט) מהפוגע.

גם אם החלטתם לא לתקן את הנזק (ולא מדובר באביזרים חיוניים לבטיחות וכד') עדיין ניתן לתבוע את הפוגע על סמך חוות הדעת של השמאי.

אם יש לכם ביטוח מקיף, עדיף לפנות לשמאי שמקובל על חברת הביטוח, כך שאם תחליטו לוותר על התענוג שבהגשת תביעה לבית המשפט, או שחס וחלילה תביעתכם תידחה ע"י בית המשפט, תוכלו "לחזור" לפוליסה ולקבל פיצוי (בקיזוז השתתפות עצמית וכד') מחברת הביטוח שלכם.

להגשת תביעה בנושא נזקי רכוש כתוצאה מתאונת דרכים ניתן לפנות ישירות אל עו"ד יהודית שושני בטלפון: 054-7684597

 

הימורים

דיני חברות

רישום חברה בחו"ל

הקמת חברות

פתיחת עסק חדש

חשבון בנק מוגבל

פירוק חברות

מיסוי בינלאומי

מקלטי מס

חשבנות בנק בחו"ל

דיני אינטרנט

תביעות ובתי משפט

חובות

הוצאה לפועל

פשיטת רגל

בוררות

הבראת חברות

צוואה

ירושה וצו ירושה

דיני משפחה

יזמות עסקית

תוכנית עסקית

אמנות למניעת כפל מס

דיני בנקאות

מקרקעין

הסכם הפריית מבחנה

מיסוי מקרקעין

מס שבח

פטור ממס שבח

מס רכישה

חוק מיסוי מקרקעין

נדל"ן - מקרקעין

זכויות יוצרים

קניין רוחני

אימוץ ילדים בחו"ל

אודותינו

 

מי אנחנו

 

תחומי התמחות

 

מפת הגעה

 

צור קשר

 

לתאום פגישת יעוץ, לחץ להתקשרות אל מזכירתנו, סהרה: 5468888 -03