דף הבית > הבראת חברות >
בקשת רשות להתגונן

בקשת רשות להתגונן

תוכנה של בקשת רשות להתגונןבקשת רשות להתגונן

בכל תביעה שמוגשת בסדר דין מקוצר, על הנתבע לפרט את הגנתו בתצהיר בו כל העובדות והטענות הרלבנטיות. על סמך תצהיר זה וחקירת המצהיר בפני בית המשפט, יחליט השופט האם לאפשר לנתבע להתגונן מפני התביעה שמוגשת כנגדו או לתת פסק דין כנגד הנתבע מבלי לשמוע יותר את טענותיו.

החוק מבטא בכך את העדפתו של תובע אשר בידו ראיה לחוב קצוב על נתבע אשר נדרש לעשות מאמץ מיוחד על מנת לשכנע את בית המשפט כי יש טעם לבזבז את זמנו על הטענות שמועלות על ידו בתצהיר. אם אין לנתבע טענת הגנה ראויה לדיון, יסרב בית המשפט להמשיך לשמוע את דברו ולא יתר לו להמשיך בדיון. בכך ייחרץ גורל התביעה והתובע יקבל לטובתו פסק דין על מלא סכום התביעה.

לתאום פגישת יעוץ, התקשר אל מזכירתנו, סהרה: 5468888-03

לחץ להתקשרות: 03-5468888 

תוכנה של בקשת רשות להתגונן

ואולם, אם ישכנע הנתבע את בית המשפט כי יש בפיו טענה הראויה להישמע, יעבור בכך הנתבע לפסים של כתב תביעה רגיל והתובע יידרש להוכיח את תביעתו כמו בכל תיק של בית המשפט.

ביום הדיון בבקשת רשות להתגונן, רשאי התובע, על פי שיקול דעתו להעלות את הנתבע לחקירה על תצהירו על דוכן העדים. מטרת החקירה היא להראות לבית המשפט כי אין כל יסוד להגנת הנתבע וכי לא יתיר לו להתגונן מפני התביעה.

בשלב ראשוני זה, לא יכנס בית המשפט לאמינות ואמיתות גרסת הנתבע. על כן, אם דברי הנתבע לא נסתרו מכל וכל ואם לא נסתרה גרסתו מכל וכל, תינתן לנתבע רשות להתגונן. אם יתגבר הנתבע על מכשול זה, יוכל להמשיך בהגנתו ככל נתבע ויהנה משוויון דיוני.

לעיתים, בית המשפט יטה שלא לקבל ולא להאמין לגרסת הנתבע אך לא יהיה מעוניין למנע ממנו את יומו בפניו. במקרה כזה יתנה בית המשפט את מתן הרשות להתגונן בהפקדת סכום התביעה או חלקו, בקופת בית המשפט.

חשוב לציין כי הנתבע לא רשאי בשלב זה של הדיון בבקשת רשות להתגונן לחקור את התובע או בכלל לטעון כי אין אמיתות בתביעתו.

על כל פנים, אם קיימת הגנה כלשהי לנתבע, גם אם אינו בטוח שיוכל לזכות במשפט, מן הראוי כי יגיש בקשת רשות להתגונן, שכן במהלך התהליך יוכל להגיע לפשרה עם התובע אשר יחשוש כי טענת הנתבע תתקבל, או יבקש להימנע מדיון ארוך. מניסיון אומר כי מרבית התביעות מסתיימות בפשרה של הצדדים, ולכן, אם לא תוגש בקשת רשות להתגונן, הרי שגם פשרה לא תהיה והתביעה כנגד הנתבע תתקבל במלואה.

לתאום פגישת יעוץ, התקשר אל מזכירתנו, סהרה: 5468888-03

לחץ להתקשרות: 03-5468888 

הבראת חברות וגם על התמוטטות עסקית

 

לדף הראשי
ENGLISH
הבראת חברות
הימורים
דיני חברות
רישום חברה בחו"ל
הקמת חברות
פתיחת עסק חדש
חשבון בנק מוגבל
פירוק חברות
מיסוי בינלאומי
מקלטי מס
חשבנות בנק בחו"ל
דיני אינטרנט
תביעות ובתי משפט
חובות
הוצאה לפועל
פשיטת רגל
בוררות
הבראת חברות
צוואה
ירושה וצו ירושה
דיני משפחה
יזמות עסקית
תוכנית עסקית
אמנות למניעת כפל מס
דיני בנקאות
מקרקעין
הסכם הפריית מבחנה
מיסוי מקרקעין
מס שבח
פטור ממס שבח
מס רכישה
חוק מיסוי מקרקעין
נדל"ן - מקרקעין
זכויות יוצרים
קניין רוחני
אימוץ ילדים בחו"ל
אודות הנר-עופר עורכי דין

לתאום פגישת יעוץ, התקשר אל מזכירתנו, סהרה: 5468888-03

לחץ להתקשרות: 03-5468888

רחוב בן-יהודה 242 תל אביב

Avocat FrançaisEnglish  עברית

מפת אתר