עורכי דין - דף הבית >> תביעה >> בוררות
 

בוררות

המדריך השלם לניהול סכסוכים מחוץ לבית המשפט

לפניכם מדריך אינטרנטי מקיף ומפורט בנושא דיני בוררות ודיני גישור. מדריך זה פרי ניסיון משרדנו עוסק בקשת המצבים המשפטיים והכלכליים בהם עלול להיתקל איש העסקים או האזרח הפרטי, ובצידן הצעות משפטיות מעשיות, כיצד להימנע מלהיקלע אליהם או כיצד להתמודד עמם.

בוררות

אתר זה נועד למי שזקוק לקיים בוררות בפני עורך דין ממשרדנו או מי שמבקש לייצגו בהליכי בוררות בתביעה או בהגנה. כמובן שמי שזקוק לקיים הליך משפטי מעוניין לדעת כיצד כדאי לו לנהל את ההליך, האם מחוץ לכתלי בית המשפט במסגרת בוררות או גישור ומה האינטרס של הצדדים לפנות להליכים אלו.בוררות

שאיפתו של מי שקיימת מחלוקת כספית או אחרת בינו לבין אחר לקיים בוררות מהירה ודיסקרטית על מנת לסיים את המחלוקת אחת ולתמיד, ולשם כך ערוך משרדנו לקיים הליכי בוררות בכל אחד מן הנושאים המופיעים באתר זה, אם כבורר, אם כמגשר ואם כמייצג צד בתביעה משפטית שראויה להידון בבוררות ולא בפני בתי משפט.

 כמובן, שאתר זה אינו מסוגל לכסות את כל מגוון האפשרויות הקיימות ולכן אינו בא להחליף יעוץ משפטי של משרד עורכי דין המתמחה בתחומים אלו, אך הוא נותן תמונה כללית רחבה ביותר תוך השוואה בין סוגי ההליכים המשפטיים השונים בין הליכי בוררות ובין הליכי גישור ופישור.

שאלה חשובה המוצגת בפנינו על ידי לקוחות, היא האם כדאי לי להיכנס להליכי בוררות או שעדיף לי להישאר במסגרת הליכי בית המשפט. במסגרת אתר זה ננסה להשיב על שאלה חשובה זו, וכן, מהם הסיכונים בהליכי בוררות לעומת הליכים אחרים. נקווה שאתר זה יהיה לעזר

 

 

 

קרא עוד על בוררות

בוררות מהיר ודיסקרטי

בורר, להבדיל ממגשר, ישמע את טענות הצדדים במשרדו בהליך שהוא אמנם פחות פורמאלי מניהול התיק בפני בית המשפט, אך בתום שמיעת טעוני הצדדים, יוציא הבורר פסק-דין בעל תוקף המחייב את הצדדים כמו פסק-דין של בית המשפט, ולעיתים חזק מפסק דין של שופט.

פסק הבורר הוא סופי ואינו ניתן לערעור.

ההליך הוא מהיר, קצר ובעיקר דיסקרטי: ניתן לשמור פרטים חסויים אשר שני הצדדים אינם מעוניינים שיפורסמו;

תחילת ההליך בחתימה על הסכם בוררות.

גישור

להבדיל מהליכי בוררות בהם הבורר אינו רשאי להיפגש או לשוחח עם אחד הצדדים, הרי לפי החוק, מגשר רשאי להיפגש עם צד אחד לסכסוך, גם ללא נוכחותשל הצד השני או ללא נוכחות עורך דינו, אם אותו צד מסכים לכך. המפשר רשאי גם להיפגש ולהתדיין עם אנשים אחרים אשר נוגעים ישירות לסכסוך בין הצדדים, עדי הצדדים, בני משפחתם וכיוב'.

זו דרך לישב סכסוכים, המבוססת על יכולת המגשר לגרום לצדדים להיפגש תוך הדברות ביניהם במטרה להביאם לידי הסכמה.

אם הגישור לא מצליח, יחזרו הצדדים להתדיין בפני שופט או בורר.

פישור

בין פישור לגישור:בפועל, אין הבדל בין פישור וגישור. נהוג לעשות שימוש בביטויים מגשר או גישור בהקשר של יישוב סכסוך בענייני גירושים, בעוד שבסכסוכים אזרחיים או כספיים נהוג להשתמש במילים, מפשר ופישור.

מבחינה משפטית הליך הפישור דומה להליך הגישור, אך מטרתו שונה במקצת:

מטרת המפשר היא לאפשר לצדדים לחזור ולחיות תחת כפיפה אחת.

גם החלטתו של המפשר אינה מחייבת ואם הצדדים לא הצליחו להגיע לידי הסכמה, יהיה עליהם לחזור ולהתדיין בבית משפט או בבוררות.

מי אנחנובוררות

משרד עורכי דין הנר עופר הוקם בשנת 1987, מתמחה ומתמקד בייצוג בפני בתי משפט שונים ובהליכי בוררות. עורכי הדין במשרד שימשו ומשמשים כבוררים ומגשרים בהליכים שונים, כולל מטעם לשכת עורכי הדין, בעיקר בנושאי היי-טק, עסקים, תביעות כספיות, מחלוקות במקרקעין, חובות בין צדדים, מחשבים ואינטרנט

 

התחל לקרוא על בוררות גישור ופישור

 

בוררות - נושאים קשורים

תביעה, כתב הגנה, חוק הבוררות, בקשת רשות להתגונן

 

לתאום פגישת יעוץ התקשר
 אל מזכירתנו, סהרה, בטלפון: 5468888 03

במקרים דחופים התקשר אל
עו"ד הנר: 5523333 050

 

האתר שלנו היה לך לתועלת?

הוכח זאת :-)  היה חבר שלנו!

}

 

 

Avocat FrançaisEnglish  עברית

מאת: Gabriel Hanner