עורכי דין - דף הבית>> חובות >> הבראת חברות >>
בקשת רשות להתגונן

הבראת חברות

הבראה או קריסה של עסק

הבראת החברה

התמודדות עם קריסת החברה

כתב תביעה, הגנה, התנגדות

התגוננות מפני בנקים

בקשת רשות להתגונן

הוצאה לפועל - ייצוג חייבים

הכל על פשיטת רגל

חשבון בנק מוגבל

פשיטת רגל

משמעותה של פשיטת רגל

צור עמנו קשר

יעוץ משפטי טלפוני, Skype או במייל

 

בקשת רשות להתגונן

תוכנה של בקשת רשות להתגונןבקשת רשות להתגונן

בכל תביעה שמוגשת בסדר דין מקוצר, על הנתבע לפרט את הגנתו בתצהיר בו כל העובדות והטענות הרלבנטיות. על סמך תצהיר זה וחקירת המצהיר בפני בית המשפט, יחליט השופט האם לאפשר לנתבע להתגונן מפני התביעה שמוגשת כנגדו או לתת פסק דין כנגד הנתבע מבלי לשמוע יותר את טענותיו.

החוק מבטא בכך את העדפתו של תובע אשר בידו ראיה לחוב קצוב על נתבע אשר נדרש לעשות מאמץ מיוחד על מנת לשכנע את בית המשפט כי יש טעם לבזבז את זמנו על הטענות שמועלות על ידו בתצהיר. אם אין לנתבע טענת הגנה ראויה לדיון, יסרב בית המשפט להמשיך לשמוע את דברו ולא יתר לו להמשיך בדיון. בכך ייחרץ גורל התביעה והתובע יקבל לטובתו פסק דין על מלא סכום התביעה.

 

לתאום פגישת יעוץ התקשר
 אל מזכירתנו, סהרה, בטלפון: 5468888 03

במקרים דחופים התקשר אל עו"ד הנר: 5523333 050

 

תוכנה של בקשת רשות להתגונן

ואולם, אם ישכנע הנתבע את בית המשפט כי יש בפיו טענה הראויה להישמע, יעבור בכך הנתבע לפסים של כתב תביעה רגיל והתובע יידרש להוכיח את תביעתו כמו בכל תיק של בית המשפט.

ביום הדיון בבקשת רשות להתגונן, רשאי התובע, על פי שיקול דעתו להעלות את הנתבע לחקירה על תצהירו על דוכן העדים. מטרת החקירה היא להראות לבית המשפט כי אין כל יסוד להגנת הנתבע וכי לא יתיר לו להתגונן מפני התביעה.

בשלב ראשוני זה, לא יכנס בית המשפט לאמינות ואמיתות גרסת הנתבע. על כן, אם דברי הנתבע לא נסתרו מכל וכל ואם לא נסתרה גרסתו מכל וכל, תינתן לנתבע רשות להתגונן. אם יתגבר הנתבע על מכשול זה, יוכל להמשיך בהגנתו ככל נתבע ויהנה משוויון דיוני.

לעיתים, בית המשפט יטה שלא לקבל ולא להאמין לגרסת הנתבע אך לא יהיה מעוניין למנע ממנו את יומו בפניו. במקרה כזה יתנה בית המשפט את מתן הרשות להתגונן בהפקדת סכום התביעה או חלקו, בקופת בית המשפט.

חשוב לציין כי הנתבע לא רשאי בשלב זה של הדיון בבקשת רשות להתגונן לחקור את התובע או בכלל לטעון כי אין אמיתות בתביעתו.

על כל פנים, אם קיימת הגנה כלשהי לנתבע, גם אם אינו בטוח שיוכל לזכות במשפט, מן הראוי כי יגיש בקשת רשות להתגונן, שכן במהלך התהליך יוכל להגיע לפשרה עם התובע אשר יחשוש כי טענת הנתבע תתקבל, או יבקש להימנע מדיון ארוך. מניסיון אומר כי מרבית התביעות מסתיימות בפשרה של הצדדים, ולכן, אם לא תוגש בקשת רשות להתגונן, הרי שגם פשרה לא תהיה והתביעה כנגד הנתבע תתקבל במלואה.

קרא על: הבראת חברות וגם על התמוטטות עסקית

האתר שלנו היה לך לתועלת?

הוכח זאת :-)  היה חבר שלנו!

 

 

לתאום פגישת יעוץ התקשר
 אל מזכירתנו, סהרה, בטלפון: 5468888 03

במקרים דחופים התקשר אל עו"ד הנר: 5523333 050

 

 

Avocat FrançaisEnglish  עברית

מאת: Gabriel Hanner