דף הבית > הבראת חברות >
הבראת חברות

הבראת חברות

הבראת חברות ועסקיםהבראת חברות

לאחר שמנהל החברה נוכח כי עסקו מתדרדר והולך תוך צבירת הפסדים מידי חודש, עליו לקבל החלטה אמיצה אשר תכריע את המשך דרכו של העסק, של המנהל ובעלי המניות בחברה , עובדי החברה , ספקיה ומשפחותיהם של כל המעורבים, האם לבצע באופן מהיר צעדי הבראה תוך השקעת כספים ומרץ רב לשם הצלת עסקו, או שמא ישלים עם ההתמוטות העסקית המשמשת ובאה, תוך היערכות לקראתה על מנת לרכך את הנפילה ככל הניתן.

לתאום פגישת יעוץ, התקשר אל מזכירתנו, סהרה: 5468888-03

לחץ להתקשרות: 03-5468888 

הבראת חברות

מובן שהדילמה בפני מנהל החברה הכושלת מורכבת ביותר, ועליו להביא בחשבון מספר רב של שיקולים אשר רובם ככולם קשים: האם יש עדיין הצדקה כלכלית לעסק, האם יש בו את הכוח הנפשי להתחיל בצעדי הבראה, האם בידו להזרים לעסק את ההון הדרוש לשם שיקומו או לחילופין יוכל להשיג הלוואה שהעסק יוכל לשלמה במהלך שיקומו.

חשוב לציין שאין טעם בהשקעה נוספת ובוודאי אין טעם בפנייה לקבלת אשראי נוסף אם החברה אינה עוברת תהליך של ראירגון עמוק, שכן, אין בהשקעה כזו אלא לדחות את הקץ והמשבר יחזור עד מהרה ללא צעדי הבראה מתאימים.

לעיתים, מנהל עסק, אשר בעל כרחו הוביל את העסק לקריסתו, אינו יכול לראות בעיניו הסובייקטיביות את נקודות התורפה ויקשה עליו לראות מהם הצעדים שיש לבצע והיכן עליו להביא לקיצוץ. על כן, מן הראוי להיוועץ בשלב זה בכלכלן או עורך דין עם אוריינטציה עסקית אשר ידע מתוך הנסיון הרב שלו בהבראת חברות ובהיותו בעל כלים מקצועיים הנדרשים לצורך כך, להמליץ לחברה תוך ראיה מקפת של מכלול הנסיבות, לרבות הסיכונים הכרוכים בכישלון תוכנית ההבראה והתמוטטות החברה למרות מאמציה הכנים.

צעדי הבראה ראשונים

הצעד המשמעותי ביותר שיש לבצע, הגם שהוא נשמע מובן מאליו הוא הגדלת המכירות של העסק, כפי שיובהר בהמשך.

הקטנת הוצאות אשר אינן מביאות באופן ישיר ליצור הכנסה ויעול העסק תוך חסכון מקסימלי במנהלה, חיסכון בהוצאות תקורה ומתן עדיפות למחלקת מכירות.

פיטורי עובדים בלתי הכרחיים ושימור עובדים חיוניים.

שיתוף העובדים בצעדי ההבראה תוך התייעצות מוקדמת עם ועד העובדים (אם יש כזה). ניתן לבקש מהעובדים שיתנו כתף להבראת העסק תוך הצגת מספר דגשים: אם העסק יקרוס, יאבדו את מקום עבודתם, ומצד שני יש לפרט בפני העובדים מה מצפה מהם מעסיקם, תוספת שעות עבודה, שיפור תפוקה, ויתור על מענקים ואפילו על חלק ממשכורתם, הידוק החגורה מבחינת הוצאות.

הזרמת כסף מהונו האישי של בעל החברה או העמדת הלוואה לחברה תמורת בטוחות של בעלי השליטה בחברה .

צירוף שותף בעל הון או שותף אסטרטגי אשר שיתופו בעסק יביא להזרמת כספים לעסק, אם מתוך הונו האישי ואם בשל יכולתו להגדיל את מחזור המכירות של העסק, כפי שיפורט להלן.

שותף עסקי -פתרון יקר אך בלתי נמנע

מן הסתם, משקיע / שותף בעסק בהליכי קריסה, מודע למצוקותיו של הבעלים, ולכן לא יכנס לעסק מתדרדר אלא אם יסכים בעל החברה לתנאיו ה"דרקוניים" ואף מקוממים:

הקמת חברה חדשה אליה יועברו נכסי החברה הישנה ופעילותה השוטפת, וזאת על מנת שלא לגרור אל העסק המשותף החדש את יבלות העבר. כמובן שמעבר לחברה אחרת, מטיל על בעל החברה הישנה לשלם את חובותיה מתוך חלקו בהכנסות החברה החדשה;

השותף החדש ידרוש אחוזים ניכרים מהבעלות בחברה החדשה, וכמובן שליטה בניהולה;

לתאום פגישת יעוץ, התקשר אל מזכירתנו, סהרה: 5468888-03

לחץ להתקשרות: 03-5468888 

הבראת חברות  או  התמוטטות עסקית

 

לדף הראשי
ENGLISH
הבראת חברות
הימורים
דיני חברות
רישום חברה בחו"ל
הקמת חברות
פתיחת עסק חדש
חשבון בנק מוגבל
פירוק חברות
מיסוי בינלאומי
מקלטי מס
חשבנות בנק בחו"ל
דיני אינטרנט
תביעות ובתי משפט
חובות
הוצאה לפועל
פשיטת רגל
בוררות
הבראת חברות
צוואה
ירושה וצו ירושה
דיני משפחה
יזמות עסקית
תוכנית עסקית
אמנות למניעת כפל מס
דיני בנקאות
מקרקעין
הסכם הפריית מבחנה
מיסוי מקרקעין
מס שבח
פטור ממס שבח
מס רכישה
חוק מיסוי מקרקעין
נדל"ן - מקרקעין
זכויות יוצרים
קניין רוחני
אימוץ ילדים בחו"ל
אודות הנר-עופר עורכי דין

לתאום פגישת יעוץ, התקשר אל מזכירתנו, סהרה: 5468888-03

לחץ להתקשרות: 03-5468888

רחוב בן-יהודה 242 תל אביב

Avocat FrançaisEnglish  עברית

מפת אתר